6 najczęstszych mitów na temat biseksualności

the-6-most-common-myths-about-bisexuality

Na szczęście osoby LGBTQ+ są coraz bardziej akceptowane przez społeczeństwo, ale wciąż istnieje wiele uprzedzeń i mitów na temat osób, które nie pasują do kategorii heteroseksualnej. Istnieje również wiele mitów dotyczących osób biseksualnych. Czas je obalić i pozbyć ię ich, dlatego poniżej podsumowaliśmy sześć najczęstszych uprzedzeń. 

Kiedy dana osoba ma romantyczne uczucia, ma pociąg seksualny lub zachowania seksualne zarówno wobec mężczyzn, jak i kobiet.

1. Kobiety, które twierdzą, że są bi, po prostu szukają uwagi

Szczególnie kobiety, które identyfikują się jako biseksualne, są często oskarżane o zwykłe zwracanie na siebie uwagi mężczyzn. Kiedy dwie kobiety są ze sobą w intymnej relacji, są często postrzegane jako obiekt seksualny dla mężczyzn. Wynika to z okropnie staroświeckiego przekonania, że kobieca seksualność istnieje tylko dla męskiego spojrzenia. Kobiety bi myślą tak samo poważne o kobietach, którymi są zainteresowane, jak i o mężczyznach, którzy im się podobają.

2. To tylko taki okres

Jednym z najczęstszych mitów jest to, że osoby biseksualne są zdezorientowane i nie odkryły jeszcze swojej orientacji seksualnej. Na przykład często można usłyszeć, że mężczyźni, którzy ujawniają się jako biseksualni, po prostu nie są gotowi ujawnić się jako geje, a kobiety często są oskarżane o „taki okres” przed ostatecznym związaniem się z mężczyzną. Co ciekawe, oczekuje się, że biseksualni mężczyźni i kobiety będą przede wszystkim zainteresowani mężczyznami.

„To bardzo niesprawiedliwe, że oczekuje się, że biseksualni mężczyźni i kobiety będą przede wszystkim zainteresowani mężczyznami”.

3. Osoby biseksualne są zawsze poliamoryczne

Ponieważ osoby biseksualne pociągają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, wiele osób zakłada, że nie mogą być szczęśliwi w monogamicznym związku. „Nie brakuje Ci czegoś?” to często pojawiające się pytanie. Oczywiście osoby biseksualne mogą mieć większą potrzebę związku poliamorycznego, ale nie ma to nic wspólnego z ich orientacją. Bycie biseksualnym oznacza po prostu, że możesz być zarówno z mężczyzną, jak i kobietą, a nie, że zawsze potrzebują jednego z nich.

4. Mężczyźni nie mogą być biseksualni

Ze względu na presję społeczną, aby być „twardym” lub „macho”, często zakłada się, że biseksualni mężczyźni są gejami, ale nie chcą się do tego przyznać. To jest absolutnie nieprawda; mężczyźni mogą być zainteresowani zarówno kobietami, jak i innymi mężczyznami; podobnie kobiety.

5. Wszyscy są biseksualni

Są też tacy, którzy twierdzą, że każdy jest biseksualny, co jest sprzeczne z mitem, że biseksualizm nie istnieje i dlatego jest tylko takim okresem w życiu. Podczas gdy dla wielu osób pewnego rodzaju zainteresowanie lub fantazjowanie na temat kogoś tej samej płci w pewnym momencie życia jest powszechne, nie oznacza to automatycznie, że dana osoba jest biseksualna. Czasami może cię pociągać ktoś tej samej płci, ale nie rozwijasz romantycznych uczuć do tej osoby. To zupełnie normalne! 😉

„Czasami możesz czuć pociąg do kogoś tej samej płci, ale nie rozwijasz w stosunku do tej osoby miłosnych uczuć”.

6. Nie możesz być biseksualny, dopóki nie znajdziesz się w intymnej sytuacji z osobami obydwu płci

Chociaż nikt nie wątpi w seksualność osoby heteroseksualnej, dopóki nie nastąpiła jakaś forma współżycia, wiele osób uważa, że osoby biseksualne nie mogą tak się nazywać, dopóki nie będą uprawiać seksu z kimś tej samej płci. Orientacja seksualna jest odzwierciedleniem tego, kto Cię pociąga i nie ma nic wspólnego z rzeczywistym doświadczeniem.

Który mit uważaliście za prawdziwy?

Relevant stories

Odpowiedz lub zadaj pytanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tagi

Chcesz nas obserwować?